co_to_sa_mieszkania_kompaktowe.jpg

Pomimo dużej podaży mieszkań, niejednokrotnie na rynku nieruchomości panował duży zastój. Zazwyczaj jest on spowodowany ograniczonymi możliwościami finansowymi. Wysoka cena mieszkań oraz trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego sprawiają, że deweloperzy starają się dostosować mieszkania do potrzeb klientów. W ten sposób popularne stały się mieszkania kompaktowe. Wiele osób zgadza się z zasadą, że lepiej mieć ciasne, ale własne mieszkanie, niż nie mieć żadnego.

www.stylroku.pl dom dla rodziny Poznań Plewiska http://jandach.pl/pl/tanie-mieszkania-poznan-plewiska Domy i mieszkania z ogródkiem P

Mieszkanie kompaktowe jest idealnym przykładem tego stwierdzenia. Posiada ono stosunkowo niewielki metraż, ale duże możliwości aranżacyjne. Jeszcze do niedawna funkcję kawalerki spełniało mieszkanie o powierzchni ok. 40 m2. Obecnie taką powierzchnię może mieć nawet mieszkanie dwupokojowe.

Jednakże wielkość pomieszczeń jest wówczas dość ograniczona. Mieszkania kompaktowe mają zazwyczaj wydzielone poszczególne pomieszczenia, tj. kuchnię, łazienkę oraz pokoje. Ze względu na metraż mieszkania kompaktowego należy pamiętać, że wszystkie pomieszczenia są niewielkich rozmiarów. Mieszkania kompaktowe cieszą się dużym powodzeniem wśród bezdzietnych par, singli oraz małżeństw z jednym dzieckiem.

Podczas urządzania takiego mieszkania bardzo ważne jest staranne rozmieszczenie wszelkich mebli. Należy bowiem wykorzystać każdą dostępną przestrzeń. Producenci mebli mają w swojej ofercie produkty, które idealnie nadają się do mieszkań kompaktowych. Jest to np. rozkładana ława czy sofa.

Warto zatem korzystać z tego rodzaju rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *