dlaczego_kupujemy_mieszkania.jpg

Chęć posiadania własnego mieszkania jest przeważającą opcją nad jego wynajmem. Zakup własnego mieszkania stanowi niejako poczucie stabilizacji oraz samodzielności. Własne mieszkanie zapewnia także pełną niezależność. Dzięki posiadaniu czterech kątów można rozważyć posiadanie rodziny oraz potomstwa.

To są najważniejsze zalety posiadania własnego mieszkania. Pomimo niejednokrotnie bardzo wysokich cen mieszkań, młode osoby nie rezygnują z chęci ich nabycia. Obecnie jednak istnieje możliwość skorzystania z bardzo atrakcyjnego wsparcia finansowego. Wystarczy jedynie spełnić najważniejsze wymagania poszczególnych programów rządowych.

W ten sposób można znacząco obniżyć koszt zakupu mieszkania. Niekiedy mieszkanie kupowane jest jako pewna forma inwestycji. W szczególności dotyczy to sytuacji, gdy mieszkanie ma być wynajmowane osobom trzecim. Częściej jednak kupujemy mieszkanie po to, żeby w nim zamieszkać.

Wówczas jedynym obowiązkiem jest comiesięczne regulowanie należności. Jest to znacząca przewaga mieszkania własnościowego w porównaniu do mieszkania wynajmowanego. W tym ostatnim przypadku nawet systematyczne płatności mogą nie być wystarczające. Może się bowiem zdarzyć, że właściciel z różnych przyczyn wymawia mieszkanie dotychczasowym lokatorom.

Znalezienie kolejnego jest już trudniejszym zadaniem. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Perspektywa spłaty tego kredytu przez kilkadziesiąt lat nie zniechęca nowych kredytobiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *