jak_podzielic_pokoj.jpg

Przeprowadzka do własnego mieszkania niemal zawsze oznacza radość i ekscytację. Zgodnie z wyliczeniami wielu analityków największą popularnością cieszą się mieszkania o powierzchni ok. 50 m2. Zazwyczaj jest to mieszkanie dwupokojowe.

Zdarza się, że do takiego mieszkania wprowadza się czteroosobowa rodzina. W takiej sytuacji rodzice zajmują zazwyczaj większy pokój, a dzieci mniejszy. W przypadku małych dzieci takie rozwiązanie jest korzystne, ale nastolatki często buntują się współdzieleniem pokoju z rodzeństwem. Wówczas rozwiązaniem może być podział pokoju między dzieci.

Tworzymy nowe inwestycje deweloperskie Poznań - deweloper Jandach

W jaki sposób można tego dokonać? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę metraż pokoju. Jeżeli jest on niewielki podział pokoju może być bezzasadny. Większe pomieszczenia można podzielić na kilka sposobów. Jednym z najbardziej restrykcyjnych rozwiązań jest stawienie ścianki działowej.

Taka opcja nieodzownie związana jest z remontem, jednak dzięki niej zyskamy trwałe i efektywne podzielenie pokoju. Jednakże należy pamiętać, że obecność ścianki działowej zmniejsza powierzchnię użytkową pokoju. Ścianka może być postawiona tylko do pewnej wysokości. Mniejsze pokoje można podzielić za pomocą parawanu.

Jest to nieco sztuczne wyznaczenie granic, jednak dzięki temu dzieci zyskają przynajmniej trochę prywatności. W niektórych przypadkach umowną granicą jest kredens bądź regał drzewko. Takie rozwiązanie nie tylko rozwiąże problem, ale będzie również bardzo praktyczne. Meble te idealnie sprawdzą się w eksponowaniu np.

przedmiotów dekoracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *