mieszkania_dla_rodzin_wielodzietnych.jpg

W przypadku rodzin wielodzietnych istnieje niemalże konieczność zakupu mieszkania o odpowiednio dużej powierzchni – luksusowe apartamenty na sprzedaż warszawa. Wówczas każdy będzie mógł posiadać osobny pokój bądź w przypadku dzieci współdzielić go z rodzeństwem. Zdolność kredytowa rodzin wielodzietnych zazwyczaj nie należy do najwyższych.

Jest to głównie spowodowane kosztami utrzymania. Jednakże dla rodzin wielodzietnych zostały przewidziane pewne przywileje. Dotyczą one przystąpienia do programu Mieszkanie dla Młodych.

Program ten obejmuje bowiem nie tylko singli czy bezdzietne pary, ale także wieloosobową rodzinę. W ramach tego programu rodziny wielodzietne mają szansę uzyskać dofinansowanie, które traktowane będzie jaki wkład własny w zakupie mieszkania. Warto bowiem dodać, że niedługo obowiązywać będzie kilkuprocentowy wkład własny przy staraniu się o kredyt hipoteczny.

Dla części osób może to stanowić spory problem. Wymogi tego programu dla rodzin wielodzietnych są nieco inne niż w przypadku innych grup. Zgodnie z warunkami programu beneficjenci mogą kupić mieszkanie o powierzchni 75 m2 oraz dom o powierzchni maksymalnie 100 m2.

Z kolei rodziny wielodzietne mają możliwość nabycia mieszkania bądź domu, którego metraż będzie większy o dodatkowe 10 m2. W przypadku rodzin z dziećmi wysokość dofinansowania może wynosić nawet 15%. Jeśli małżeństwo w ciągu 5 lat od kupna mieszkania zdecyduje się na trzecie dziecko, otrzyma kolejne 5% dofinansowania.

Luboń mieszkanie w stanie deweloperskim Luboń Deweloper Luboń, domy i mieszkania w Luboniu W naszej ofercie są nowe mieszkania na sprzedaż Marki czyli bliskie sąsiedztwo Warszawy

Takie przepisy są zatem odpowiedzią na potrzeby rodzin wielodzietnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *