http://www.rafaprojekt.pl/

mieszkanie_dla_nowozencow.jpg

Świeżo poślubieni małżonkowie zazwyczaj chcą jak najszybciej usamodzielnić się i zamieszkać we własnym mieszkaniu. Cel ten mogą osiągnąć dzięki wsparciu finansowym rodziny bądź pożyczce hipotecznej. Najczęściej kupowane są dość małe mieszkania, których urządzenie jest nie lada trudnością. Jednakże odpowiednia aranżacja mieszkania sprawi, że będzie ono nie tylko przytulne, ale także funkcjonalne.

Wnętrze mieszkania odzwierciedla niejako gust właścicieli, dlatego warto dokładnie przemyśleć, w jakim stylu ma być ono urządzone. Każde pomieszczenie ma inny charakter i funkcje. Podczas aranżacji mieszkania należy mieć to na uwadze. W salonie spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu.

Warto zdecydować się na jasne i tradycyjne kolory. W pomieszczeniu tym zazwyczaj przyjmujemy gości, dlatego należy zadbać o odpowiedniej wielkości komplet wypoczynkowy. Z kolei do sypialni udajemy się, żeby wypocząć i zrelaksować się. Miejsce to powinno być spokoje i ciche.

Najlepiej unikać wyrazistych i intensywnych kolorów, które mogłyby wprowadzić w stan pobudzenia. Ponadto jeśli jest to możliwe, warto stosować otwartą przestrzeń. Zamiast tradycyjnych drzwi skrzydłowych można zdecydować się na zamontowanie drzwi przesuwnych. Jeżeli w mieszkaniu znajduje się wnęka, można ją przeznaczyć na zbudowanie szafy wnękowej.

Starajmy się unikać rozmieszczania mebli w centrum pomieszczeń. Dzięki temu będą one bardziej funkcjonalne. Pamiętajmy także o tym, żeby nie kupować zbyt wielu przedmiotów dekoracyjnych i ozdób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *