na_czym_polega_program_rodzina_na_swoim.jpg

Jednym z największych ograniczeń podczas zakupu mieszkania bądź domu są finanse. Problem ten najczęściej dotyczy młodych małżeństw z dziećmi. Wówczas istnieją spore problemy z uzyskaniem odpowiedniego dochodu. Obecnie dla takich osób przewidziany jest program Rodzina na Swoim. Jakie są główne założenia tego programu? Głównym założeniem programu Rodzina na Swoim jest spłata części oprocentowania kredytu hipotecznego. Przez okres 8 lat beneficjenci mogą uzyskać dopłatę odsetek od kredytu. Dzięki temu wysokość rat kredytu hipotecznego ulega pomniejszeniu.

Jednakże chcąc przystąpić do tego programu, należy spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest stan cywilny. Program Rodzina na Swoim skierowana jest do zarówno dla małżeństw, osób samotnie wychowujących dzieci oraz singli. W pierwszym i w trzecim przypadku istnieje także ograniczenie wiekowe. Przynajmniej jeden z małżonków nie może mieć ukończone 35 lat. Ta sama bariera wiekowa dotyczy także singla. Program Rodzina na Swoim ma umożliwić nabycie mieszkań osobom, które bez takiej pomocy nie mogłyby posiadać go na własność.

Jednym z ważniejszych warunków przystąpienia do programu jest zaciągnięcie kredytu w polskich złotówkach. Ponadto beneficjenci nie mogą być właścicielami lub współwłaścicielami innej nieruchomości. Wysokość dopłaty wynosi 50% odsetek ustawowych od kredytu. Powierzchnia mieszkania oraz domu nie może przekraczać ustalonego metrażu. Jest on zależny m.in. od stanu cywilnego beneficjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *