rodzina_na_swoim_a_mieszkanie_dla_mlodych.jpg

Pomimo podobnych celów różnice miedzy programem Rodzina na Swoim a Mieszkanie dla Młodych są znaczące. Pierwszy z nich będzie ważny jeszcze przez kilka miesięcy. Z kolei program Mieszkanie dla Młodych będzie obowiązywał od początku nowego roku. Obydwa programy skierowane są to tej samej grupy docelowej. Przystąpić mogą bowiem zarówno małżeństwa, single, jak i osoby samotnie wychowujące dziecko. Jedną z najważniejszych różnic jest forma pomocy.

W przypadku Rodziny na Swoim beneficjenci uzyskują wsparcie w postaci dopłaty do odsetek kredytu hipotecznego. Dzięki temu raty kredytu przez kilka lat były niższe. Program Mieszkanie dla Młodych przewiduje inną formę wsparcia. Wnioskodawcy mogą bowiem otrzymać jednorazowe dofinansowanie wkładu własnego. Obowiązuje to podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny. W przypadku rodzin wielodzietnych wysokość takiego dodatku ulega zwiększeniu.

Jednym z wymogów warunkujących przystąpienie do programów był brak posiadania własnościowego domu bądź mieszkania. Kolejną różnicą była dopuszczalna wielkość mieszkań. W Rodzinie na Swoim możliwy był zakup domu, którego metraż nie przekraczał 140 m2. W przypadku mieszkania jego powierzchnia nie mogła być większa niż 75 m2 dla rodzin i 50 m2 dla singli. Przystępując do programu Mieszkanie dla Młodych beneficjenci mogą kupić mieszkanie do 75 m2 bądź dom o powierzchni do 100m2. Rodziny wielodzietne mają możliwość zakupu większego mieszkania o dodatkowe 10 m2.

Dzięki tym dwóm programom osoby młode mogą spodziewać się realnej pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *